Hlavní obsah
Prodejna potravin Albert nizozemské společnosti Ahold Foto: Milan Malíček, Právo

Řetězci obchodů Ahold Delhaize stoupl zisk o 73 procent

Maloobchodní společnost Ahold Delhaize zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk o 73 procent na 356 miliónů eur (9,5 miliardy korun). Oznámila to ve středu firma, která působí rovněž v Česku. Hospodářské výsledky podniku podpořilo snižování nákladů, které kompenzovalo slabší tržby ve Spojených státech.

Prodejna potravin Albert nizozemské společnosti Ahold Foto: Milan Malíček, Právo
Řetězci obchodů Ahold Delhaize stoupl zisk o 73 procent

Provozní zisk bez zahrnutí jednorázových položek dosáhl 604 miliónů eur (16,1 miliardy korun). Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 589 miliónů eur.

Nizozemský Ahold loni v červnu dokončil fúzi s belgickou společností Delhaize v hodnotě kolem deseti miliard eur. Sloučená skupina je čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě a jedním z největších ve Spojených státech. V letošním roce firma čeká ze spojení úspory 220 miliónů eur (5,87 miliardy korun).

Ahold vstoupil na český trh v roce 1990. V současnosti má v České republice přes 300 hypermarketů a supermarketů značky Albert a zaměstnává zde více než 17 500 lidí. Společnost Delhaize v minulosti na českém trhu provozovala supermarkety Delvita, v roce 2007 je ale prodala německé maloobchodní skupině REWE Group.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků