Hlavní obsah
Hyundai Tucson Foto: Martin Žemlička, Novinky

Ředitelství silnic dostane stovku terénních Hyundai Tucson

Ministerstvo dopravy nakoupí 204 auta pro své úředníky a podřízené organizace. 182 aut bude značky Hyundai, nejvíc z nich nových SUV Tucson. Škoda dodá jen 22 superby. Vyplývá to z výsledků elektronické aukce, o kterých na dotaz Novinek informovalo ministerstvo.

Hyundai Tucson Foto: Martin Žemlička, Novinky
Ředitelství silnic dostane stovku terénních Hyundai Tucson

Nejvíc nových aut má dostat Ředitelství silnic a dálnic, celkem 178. Z toho je 108 SUV Hyundai Tucson, které letos začali vyrábět v Nošovicích.

Pro úředníky samotného ministerstva dopravy je určeno 22 nových vozů - deset sedanů Hyundai i40 a dvanáct superbů. Mezi dalšími nakoupenými modely jsou ještě Hyundai iX 20.

Tři nové vozy dostane Drážní úřad a jeden superb Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI).

„Jedná se zejména o obměnu vozového parku, kdy většina vozidel byla již ve špatném technickém stavu a měla velké množství najetých kilometrů, " řekl Novinkám Tomáš Lukašík z tiskového odboru ministerstva dopravy.

Celková cena za 208 vozů je 103 miliónů korun. Předpokládaná hodnota zakázky byla podle ministerstva o víc než deset miliónů vyšší.

Většina nakoupených aut je s naftovým pohonem. Nedávno schválený Národní akční plán čisté mobility přitom uvádí, že by se úřady měly snažit nakupovat především ekologická vozidla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků