Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Prodejny Schlecker koupil provozovatel drogerií TETA

České prodejny drogistického řetězce Schlecker koupila tuzemská společnost p.k.Solvent (PKS), jež v České republice zastřešuje největší síť 700 drogerií TETA. Převzetím zahraničního konkurenta se pozice PKS přiblíží k pětinovému podílu na domácím trhu drogistického zboží. Společnost o tom infomovala ve středu. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Foto: Profimedia.cz
Prodejny Schlecker koupil provozovatel drogerií TETA

Akciová společnost Schlecker je dceřinou firmou německého Schleckeru, jenž je od ledna v insolvenci.

"Firmu přebíráme ve velmi složité finanční situaci. I přesto máme zájem udržet zaměstnanost a pokračovat v současných obchodních vztazích. Chceme ji ve velmi krátkém čase stabilizovat," uvedl spolumajitel a jednatel společnosti PKS Martin Moravec. Vypořádání stoprocentního balíku akcií by se mělo uskutečnit během několika příštích týdnů.

Aktuální stav českého Schleckeru má odhalit audit, který bude pokračovat i v příštích dnech. "Některé důležité informace budou totiž zpřístupněny až po podpisu smlouvy. Následně budeme analyzovat možnosti jejího efektivního začlenění do naší rozvojové koncepce," poznamenal spolumajitel a generální ředitel PKS Radek Graclík.

Schlecker zapadne PKS do strategie

Schlecker má v Česku 145 prodejen a 459 zaměstnanců. Nově získané prodejny posílí pozici PKS zejména ve velkých městech a nákupních centrech. "Připravujeme obchodní strategii více prodejních formátů, do níž síť prodejen Schlecker dobře zapadá," dodal Graclík.

O koupi německého Schleckeru se zajímala česko-slovenská finanční skupina Penta, zhruba v polovině dubna ale od svého záměru ustoupila.

Společnost PKS byla založena v roce 1992. Z "provozovny" v jednom malém pražském bytě se za uplynulých 20 let stala lídrem drogistického trhu v Česku s průměrným velkoobchodním ročním obratem 3,2 miliardy korun bez DPH, respektive 4,88 miliardy v maloobchodních cenách s DPH. Vedle drogerií TETA provozuje i velkoobchod, jenž využívá logistických center v Olomouci a Praze. V roce 2009 vstoupila společnost PKS i na slovenský trh. Tamní maloobchodní síť TETA-SK má více než 200 prodejen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků