Hlavní obsah
Manželé Bakalovi na archivním snímku Foto: Profimedia.cz

Praha 1 neprodlouží firmě Bakalových lukrativní pronájmy v Pařížské

Praha 1 neprodlouží firmě Luxury Brand Management (LBM) manželů Bakalových pronájmy lukrativních prostor v Pařížské ulici. Smlouva skončí za rok a půl, do té doby radnice vybere jiného nájemce.

Manželé Bakalovi na archivním snímku Foto: Profimedia.cz
Praha 1 neprodlouží firmě Bakalových lukrativní pronájmy v Pařížské

Radní městské části v úterý vyhodnotili došlé nabídky včetně té LBM a rozhodli se nájem ukončit. Piráti minulý týden uvedli, že radnice plánuje všechny smlouvy společnosti bez soutěže prodloužit o deset let.

Radnice pronajímá LBM zhruba polovinu z dvaceti nebytových prostor, které v Pařížské vlastní. Před časem městská část vyvěsila na úřední desce záměr ohledně dalšího pronájmu nebytových prostor. Piráti v tiskové zprávě minulý týden uvedli, že radnice záměrem plánuje ještě před volbami bez soutěže smlouvy prodloužit za ceny, které jsou hluboko pod tržní hodnotou.

Soutěž má dosáhnout vyšších nájmů

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) to označil za lživé tvrzení. "Tímto chceme dementovat informaci, která proběhla nedávno v médiích, že rada smlouvy prodloužila. Není to pravda, záměr, který byl vyhlášen, je vlastně otevřením veřejné soutěže o tyto prostory," uvedl. Doplnil, že se očekává, že ve výběrovém řízení, které radnice vyhlásí, se podaří dosáhnout výrazně vyšších nájmů.

Podle mluvčího LBM Vladimíra Bystrova firma zatím informaci o ukončení pronájmu neobdržela. „Nicméně řízení pronájmů podle doby platnosti různých smluv je standardní součástí našeho podnikání. Pro úplnost jen dodávám, že nejbližší nájemní smlouva na prostory v této lokalitě vyprší společnosti Luxury Brand Management na konci roku 2020,” sdělil Bystrov. Podle Lomeckého to bude za rok a půl.

Luxury Brand Management provozuje v Praze 14 luxusních butiků a celkem zastupuje téměř 25 značek, jako například Givenchy, Diesel nebo Breitling.

Jediným akcionářem společnosti je podle obchodního rejstříku podnikatel Zdeněk Bakala, známý hlavně v souvislosti s kauzou OKD, jehož část v minulosti ovládal. Bakala vlastní i vydavatelství Economia. Luxury Brand Management byla založena v roce 2010. Firma loni vykázala ztrátu zhruba 38 miliónů korun. Michaela Bakala je podle obchodního rejstříku místopředsedkyní představenstva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků