Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v říjnu meziročně snížil o pět procent na 959 412 vozů po zářijovém propadu o 11 procent. Vyplývá to z údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA). Evropský trh tlačí dolů negativní důsledky dluhové krize v eurozóně.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pokles prodeje aut v EU zpomalil

V období od ledna do října prodej klesl o sedm procent na 10,3 miliónu vozů. Jediným velkým trhem v EU, který v tomto období vykázal růst, byla Británie, kde se prodej zvýšil o pět procent.

V Německu, jež je největším automobilovým trhem v Evropě, se prodej snížil téměř o dvě procenta. Ve Francii se propadl o více než 13 procent a v Itálii téměř o 20 procent, uvedla ACEA.

Prodej automobilky Škoda Auto v EU v říjnu podle sdružení meziročně klesl o více než čtyři procenta na 37 156 vozů. Od začátku roku se snížil o půl procenta na 395 722 vozů.

Svaz dovozců automobilů již začátkem měsíce oznámil, že prodej nových osobních aut v Česku od ledna do října vzrostl o 3,3 procenta na více než 147 000 vozů. V samotném říjnu prodej stoupl o 7,4 procenta na téměř 16 000 vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků