Hlavní obsah

Pohonné hmoty znovu zlevnily, benzin byl ve středu za 27,79

Pohonné hmoty v Česku i nadále zlevňují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic ve středu prodával v průměru za 27,79 koruny, což je o sedm haléřů méně než před týdnem. Litr nafty průměrně zlevnil o 13 haléřů na 27,16 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Pohonné hmoty znovu zlevnily, benzin byl ve středu za 27,79

Litr benzinu nebo nafty je zhruba o 4,60 koruny levnější než před rokem.

Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze, kde litr benzinu stojí v průměru 28,61 koruny, což je o čtyři haléře méně než před týdnem. Za více než 28 korun za litr tankují řidiči Natural 95 ještě ve Středočeském kraji a na Vysočině.

Litr nafty v hlavním městě vyjde průměrně na 28,21 koruny. Nikde jinde v Česku už její cena nepřekračuje v průměru 28 korun za litr.

Naopak nejlevnější pohonné hmoty načerpají řidiči v Ústeckém kraji, kde litr benzinu stojí v průměru 27,32 koruny. To je o čtyři haléře méně než před týdnem. Litr nafty tamní pumpy prodávají v průměru za 26,68 koruny.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 23. září

Foto: Novinky

Cena severomořské ropy Brent ve středu kolem 19:15 SELČ vykazovala nárůst zhruba o 0,7 procenta na 41,99 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) připisovala bezmála 0,8 procenta na 40,12 dolaru za barel.

Americké zásoby ropy, benzinu i ropných destilátů minulý týden klesly, informoval americký vládní úřad pro energetické informace EIA. Zásoby ropy se snížily o 1,6 milionu barelů. To je méně, než se čekalo.

Obavy na trhu vyvolává nárůst nově nakažených v zemích jako Indie, Francie či Španělsko, stejně jako nová restriktivní opatření ve Velké Británii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků