Hlavní obsah

Plastové lahve ve Velké Británii nahradí papírové krabice

V Česku se uvažuje nad zavedením prodejních záloh na plastové lahve, ve Velké Británii vymysleli, jak se jich naopak zcela zbavit. Balenou vodu, mléko a džusy začnou ve Spojeném království prodávat v papírových obalech tetrapak, jež jsou snáze recyklovatelné.

Plastové lahve ve Velké Británii nahradí papírové krabice

Podle výrobce tetrapakový obal zanechává o 80 procent menší uhlíkovou stopu než PET lahve. Kartonové obaly na mléko a džusy se vyrábějí ze dřeva a obnovitelných zdrojů a dají se znova a snadněji recyklovat.

Producenti nových obalů rozjeli kampaň "Voda v krabici je lepší" a jedno balení prodávají za libru a dvacet pencí, tedy asi šestatřicet korun. Společnost pocházející z Michiganu uvedla, že dvacet procent zisku věnuje fondům na záchranu čistých vod a lesů.

„Naše uhlíková stopa je výrazně nižší, protože naše krabice jsou odesílány přímo k plnicí firmě, která krabice plní jen tehdy, když je poptávka. Většina prodejců vody posílá prázdné plastové lahve po celém světě k naplnění, a pak si je nechává dovézt zpět,“ uvedl mluvčí Kevin Hockin.

Ekologům se ale nelíbí balená voda obecně vůbec, protože vodovody v Evropě poskytují ještě stále pitnou kvalitní vodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků