Hlavní obsah
Továrna Philip Morris v Kutné Hoře

Philip Morris za půl roku vydělal 1,7 miliardy

Společnosti Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, vzrostl v letošním prvním pololetí meziročně čistý zisk o 6,2 procenta na 1,7 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 11,2 procenta na 6,4 miliardy korun.

Továrna Philip Morris v Kutné Hoře
Philip Morris za půl roku vydělal 1,7 miliardy

Podle vedení společnosti se konsolidované tržby zvýšily hlavně díky uvedení bezdýmných tabákových výrobků na český a slovenský trh a také díky zvýšení prodejních cen cigaret v obou zemích.

Firma loni začala distribuovat v ČR a na Slovensku výrobky iQOS, v nichž se na rozdíl od obvyklých cigaret tabák zahřívá. Od uvedení iQOS na český trh v červenci 2017 firma zaregistrovala téměř 130 000 uživatelů.

Objem domácího odbytu se v Česku snížil o 5,4 procenta, zatímco na Slovensku o 4,5 procenta vzrostl. Celkový trh cigaret v ČR v prvním pololetí meziročně klesl o odhadovaných 2,5 procenta a tržní podíl u cigaret Philip Morris ČR poklesl o 2,6 procentního bodu.

Firma vyrábí cigarety například značek Marlboro, L&M nebo Chesterfield. Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků. V Česku zaměstnává přes 1000 lidí, především v Kutné Hoře, kde má výrobní závod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků