Hlavní obsah
Logo ČSOB Foto: Milan Malíček, Právo

Pěti největším bankám se propadl zisk o 5,7 miliardy korun

Pět největších bank podle bilanční sumy v prvním čtvrtletí vydělalo 9,8 miliardy korun. To je o 5,7 miliardy méně než o rok dříve. Vyplývá to ze čtvrtletních výsledků finančních institucí. Na banky doléhá aktuální krize.

Logo ČSOB Foto: Milan Malíček, Právo
Pěti největším bankám se propadl zisk o 5,7 miliardy korun

Mezi největší banky podle bilanční sumy patří ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka, UniCredit a Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank v České republice za první čtvrtletí letošního roku poklesl čistý zisk oproti stejnému období loňského roku o devět procent na 808 milionů korun.

Česká a slovenská UniCredit Bank za první čtvrtletí vydělala jednu miliardu korun (37 milionů eur), což je meziroční o 54,5 procenta méně.

Komerční bance klesl čistý zisk v prvním čtvrtletí meziročně o 16,3 procenta na 2,7 miliardy korun.

České spořitelně klesl v prvním čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 19,8 procenta na 3,2 miliardy korun.

„Makroekonomické prostředí České republiky se kvůli pandemii koronaviru výrazně zhoršilo, což vedlo ke znatelnému nárůstu makroekonomické nejistoty. Česká ekonomika prochází recesí, která by měla zvýšit dříve nízkou nezaměstnanost. V tomto období začala klesat i spotřeba českých domácností,“ uvedla spořitelna.

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí letošního roku klesl o 56 procent na 2,1 miliardy korun.

„V prvním čtvrtletí jsme museli reagovat na situaci, kterou jsme doposud nepoznali,” uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows. „Umožnili jsme odklady splátek spotřebitelských, firemních úvěrů a hypoté,” dodal.

Mezi pět největších bank podle počtu klientů patří Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Moneta a Fio banka. Z této pětice však Fio banka dosud nezveřejnila hospodářské výsledky. Monetě se za první čtvrtletí letošního roku čistý zisk propadl o čtvrtinu na 731 milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků