Hlavní obsah
Takto má vypadat 1. třída modernizovaných pendolin. Foto: Descent

Pendolina čeká modernizace, změní se hlavně interiér

Všech sedm pendolin Českých drah projde v příštích měsících omlazovací kúrou. Změnu dozná především jejich interiér. První vlaky by měly být v novém už během léta.

Takto má vypadat 1. třída modernizovaných pendolin. Foto: Descent
Pendolina čeká modernizace, změní se hlavně interiér

Modernizaci provede dceřiná firma Českých drah DPOV, zakázku dráhy zadaly přímo.

„Zejména interiér oddílů pro cestující, buňky WC, ale také vybavení bistro oddílu už vykazují známky opotřebení,“ vysvětluje důvody úprav člen představenstva ČD Miroslav Kupec. Pendolina jezdí 12 let.

Druhá třída

Foto: Descent

„Zcela chybí například vizuální informační systém pro cestující, který je dnes v moderních vlacích již standardem. Bude proto do pendolin doplněn, stejně jako třeba dětské kino. Nová budou sedadla, obložení stěn, podlahy, zavazadlové police a buňky WC. Výměnou projdou elektrické zásuvky a osvětlení,“ dodal.

Dětské kino

Foto: Descent

České dráhy zvažovaly jen obnovu jednotlivých částí interiéru, po konzultaci s předními designéry v oblasti kolejových vozidel se firma rozhodla pro jejich kompletní výměnu.

Přímé zadání dceřiné společnosti je při splnění podmínek podle zákona možné, uvedly ČD.

Bistro

Foto: Descent

„Díky přímému zadání naší dceřiné společnosti se zkrátí doba provedení zakázky o sedm měsíců a minimalizují se případné negativní dopady odstavení pendolin do tržeb. První jednotka by měla být k omlazovací kúře přistavena už v létě. Všechna pendolina by pak měla být hotová zhruba do jednoho roku,“ uzavřel Miroslav Kupec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků