Hlavní obsah
Stravenky Foto: Archiv Novinky

Papírové stravenky, za které si lidé dopřávají jídlo v restauracích, by měla v příštích letech nahradit mobilní aplikace. Společnost Chèque Déjeuner totiž spustí v Česku od začátku příštího roku projekt elektronických stravenek. Firma počítá s tím, že do pěti let by elektronické poukázky určené pro stravování měla využívat polovina uživatelů stravenek.

Stravenky Foto: Archiv Novinky
Papírovým stravenkám zvoní hrana

Pražská pobočka Chèque Déjeuner je od letošního roku vývojovým technologickým centrem pro celou světovou skupinu. Vyvinula mobilní aplikaci, díky které uživatel platí za služby přímo přes mobilní telefon s využitím „elektronické benefitní poukázky“, respektive kreditu od zaměstnavatele. V první fázi se projekt bude týkat hlavně volnočasových poukázek, poté „obědových“ stravenek, uvedla firma.

„Jde jenom o to, jaká bude poptávka ze strany zaměstnavatelů a restaurací. Od 1. ledna systém spustíme jako doprovodný program k papírovým stravenkám,“ sdělil ředitel pro vývoj služeb Chèque Déjeuner Miroslav Albrecht.

Nyní je v elektronické formě poskytována asi polovina volnočasových poukázek, u „obědových“ stravenek tvoří papírové poukázky 100 procent. Zaměstnanci budou v budoucnu v restauracích uplatňovat elektronické stravenky zřejmě pomocí QR kódu v mobilech, NFC karet nebo čárovým kódem.

Výhodou je jednoduchost i úspora nákladů

Výhodou pro zaměstnavatele je jednoduchá správa, stálý on-line přehled i úspora nákladů. Zaměstnancům moderní technologie v jejich chytrých telefonech umožňuje „surfovat“ po nabídkách na internetu a rovnou za ně mobilem i zaplatit. Mobil tak prý supluje nejen tištěnou benefitní poukázku, ale i platební kartu.

Mobilní aplikace vyvinula česká pobočka Chèque Déjeuner. „Aktuálně probíhají jednání o podpisu smlouvy s pobočkami v Polsku, Německu na Slovensku a ve Francii. Zájem je enormní, jde v podstatě o krok k úplně nové generaci poskytování nefinančních benefitů,“ nastínil Albrecht.

Chèque Déjeuner je mezinárodní firma založená ve Francii v roce 1964, v České republice působí od roku 1995. Její služby využívá více než 225 000 koncových zákazníků. Partnerskou síť Chèque Déjeuner tvoří v ČR přes 32 000 smluvních provozoven.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků