Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Luke Macgregor, Reuters

Operátor O2 dostal od telekomunikačního úřadu dvoumiliónovou pokutu

Český telekomunikační úřad vyměřil firmě O2 pokutu ve výši dva milióny korun za agresivní obchodní praktiku u tarifu PředplaDENka. Operátor s pokutou nesouhlasí a ve středu se proti ní odvolal. Vyplynulo to z vyjádření ČTÚ a firmy.

Ilustrační foto Foto: Luke Macgregor, Reuters
Operátor O2 dostal od telekomunikačního úřadu dvoumiliónovou pokutu

O2 podle zdůvodnění úřadu loni v rámci pilotního provozu služby aktivovala některým zákazníkům jiný tarif, než měli sjednaný, a to bez jejich souhlasu.

„S O2 bylo proto zahájeno správní řízení pro podezření z užití agresivní obchodní praktiky podle zákona o ochraně spotřebitele, které spočívalo v nevyžádané aktivaci jiného než sjednaného tarifu a účtování ceny za využívání tohoto tarifu,” uvedl ČTÚ.

Firma vybrané uživatele informovala o tom, že byli zařazeni do pilotního provozu nově zaváděných tarifů PředplaDENka a v případě, že se ho nechtějí účastnit, mohou prostřednictvím SMS, telefonicky či osobně na prodejních místech O2 svou účast odmítnout.

Účastníkům, kteří do konce července 2016 neodmítli svou účast v pilotním provozu, pak byl denní poplatek za tarif stržen automaticky z kreditu vždy prvním využitím některé služby.

Tarif byl pro většinu lidí výhodnější, tvrdí O2

Podle Jitky Pajurkové z tiskového oddělení O2 šlo pro většinu lidí o výrazně výhodnější tarif, který umožnil neomezené volání za 20 korun na den.

„ČTÚ nás pokutuje za inovaci, která přináší lidem výhody, což dokládá fakt, že dodnes si PředplaDENku aktivovalo přes 200 tisíc zákazníků. Věříme, že s rozkladem či u následného řízení u soudu uspějeme podobně, jako tomu bylo v řadě dalších chybných pokut ze strany regulátora,” dodala.

O2 má kolem 4,9 miliónu uživatelů mobilních služeb, z toho předplacené služby používá přes 1,5 miliónu klientů. Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků