Hlavní obsah

Ocelářský gigant ArcelorMittal se propadl do ztráty

Největší světový producent oceli ArcelorMittal hospodařil ve druhém čtvrtletí se ztrátou 792 miliónů dolarů (přes 14 miliard Kč) po zisku 5,8 miliardy dolarů před rokem. Oznámila to firma, která vlastní největší českou hutní společnost ArcelorMittal Ostrava. Tržby se propadly zhruba o 60 procent na 15,2 miliardy dolarů.

Ocelářský gigant ArcelorMittal se propadl do ztráty

Výsledky byly zasaženy rovněž snížením hodnoty zásob oceli a náklady na snižování počtu zaměstnanců. Celosvětová poptávka po oceli je pod tlakem kvůli globální hospodářské krizi, která vedla k poklesu produkce automobilového a stavebního sektoru.

Šéf společnosti Lakšmí Mittal nicméně uvedl, že firma v posledních týdnech zaregistrovala známky oživení, které jí umožnily obnovit produkci v některých závodech. "Pokud nepřijde další neočekávané zhoršení ekonomiky, měli bychom během druhé poloviny roku vidět pokračující postupné zlepšování," řekl Lakšmí. "Plné oživení zůstává pomalé a postupné" dodal.

ArcelorMittal vznikl v roce 2006 spojením mezinárodní ocelárenské skupiny Mittal Group se západoevropským gigantem Arcelor. Velikostí trojnásobně převyšuje svého nejbližšího konkurenta, japonskou společnost Nippon Steel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků