Hlavní obsah
Foto: Václav Lang, Novinky

O2 vzrostl zisk o 54 procent

Telekomunikační operátor O2 zvýšil v pololetí čistý zisk o 54 procent na 2,3 miliardy korun. Provozní výnosy klesly o 0,3 procenta na 18,4 miliardy korun. Firma oznámila první výsledky po oddělení správce infrastruktury Cetin.

Foto: Václav Lang, Novinky
O2 vzrostl zisk o 54 procent

Konsolidovaná data zahrnují výsledky dceřiných firem včetně O2 Slovakia, naopak jsou očištěné o hospodaření Cetinu.

"Jde o první výsledky prezentované po rozdělení společnosti na samotné O2 a Cetin. Podařilo se nám stabilizovat výnosy a zvýšit provozní zisk EBITDA. Jsme schopni generovat větší volnou hotovost, než je náš čistý zisk. To potvrzuje naše předpoklady, že rozdělení společnosti bylo správným krokem a do budoucna přinese hodnotu pro naše zákazníky i akcionáře," uvedl generální ředitel Tomáš Budník.

Provozní výnosy v segmentu pevných linek meziročně poklesly o osm procent na 5,7 miliardy korun. Hlavní růstovou oblastí zůstávají výnosy z O2 TV, klesající charakter mají naopak hlasové služby. V mobilním segmentu se provozní výnosy zvýšily o jedno procento na 9,5 miliardy Kč.

Mobilní služby od O2 využívalo ke konci června 2015 celkem 4,945 miliónu zákazníků, což je meziroční pokles dvě procenta. Počet zákazníků smluvních služeb se meziročně nezměnil a dosáhl 3,252 miliónu.

Konkurence výsledky zatím neoznámila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků