Hlavní obsah
Sídlo Standard & Poor´s Foto: Brendan McDermid, Reuters

Německo se v dluhové bouři drží, agentura S&P mu potvrdila nejvyšší rating

Německo je nadále schopné i přes prohlubování dluhové krize v eurozóně absorbovat velké finanční a hospodářské otřesy. Na základě toho mu mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s potvrdila jeho nejvyšší rating AAA s nezměněným „stabilním“ výhledem.

Sídlo Standard & Poor´s Foto: Brendan McDermid, Reuters
Německo se v dluhové bouři drží, agentura S&P mu potvrdila nejvyšší rating

Konkurenční agentura Moody's před deseti dny zhoršila výhled ratingu Německa na negativní, a varovala tím zemi před ztrátou prestižní známky. Odůvodnila to především nejistotou kolem dluhové krize v eurozóně. Upozornila na to, že země jako Španělsko a Itálie budou potřebovat další finanční pomoc, což zasáhne státy s nejvyšším ratingem jako hlavní dodavatele peněz. [celá zpráva]

S&P naopak věří, že Německo s jeho konkurenceschopnou ekonomikou, silnou pozicí zahraničního věřitele a disciplinovanou fiskální politikou bude schopno vydržet i další krize bez úhony.

Podle agentury nicméně německá ekonomika nyní kvůli vývoji v eurozóně svůj růst výrazně zpomalí. V letošním i příštím roce se čeká růst jen kolem jednoho procenta proti průměru více než tří procent v minulých dvou letech.

S&P upozornila, že rating Německa by mohla snížit, pokud by jeho čistý státní dluh dosáhl 100 procent hrubého domácího produktu z nynějších necelých 80 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků