Hlavní obsah

Německo je pro vstup České republiky do eurozóny

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble by uvítal vstup České republiky a Polska do eurozóny. V noci na čtvrtek to řekl během panelové diskuse na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Tématem rokování, které vedl i český ekonom Jan Švejnar, byla Evropa a otázky společné evropské měny.

Německo je pro vstup České republiky do eurozóny

„Jsem rozhodně zastáncem připojení České republiky a Polska k eurozóně, jakmile se tak rozhodnou učinit,” řekl Schäuble během diskuse na téma Evropa: Současná situace a cesta vpřed.

Praha a Varšava prozatím nemají pevně stanovený termín, kdy euro přijmou. Předpokládá se, že se tak stane nejdříve v roce 2020.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Řecká krize

Německý ministr financí se věnoval i aktuálnímu vývoji v Řecku, jehož budoucnost v eurozóně může být nejistá. Řecký státní ministr Alekos Flamburakis ve středu nevyloučil uspořádání referenda o dalším směrování zadlužené země, pokud Atény nezískají od věřitelů v eurozóně další finanční pomoc. [celá zpráva]

„Řecko musí najít cestu, my jim pomůžeme, jak budeme moci,” řekl Schäuble. Dodal, že je třeba, aby Atény nalezly způsob, jak by v budoucnu opět získaly důvěru finančních trhů.

Schäuble a někteří další představitelé zemí eurozóny ve středu upozornili, že ministři financí zemí platících eurem prozatím další miliardovou pomoc Aténám neschválí ani na svém zasedání v Rize 24. dubna, jak se původně očekávalo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků