Hlavní obsah
Aerolinky Condor Foto: Stefanos Rapanis, Reuters

Německá vláda po krachu cestovky zachraňuje aerolinky Condor, půjčí jim 10 miliard

Německá vláda poskytne aerolinkám Condor státní půjčku ve výši 380 milionů eur (9,8 miliardy korun), napsala agentura DPA. Přepravci zkrachovala mateřská společnost Thomas Cook a hrozilo, že ke dnu půjdou i aerolinky. Překlenovací úvěr má zajistit pokračování provozu aerolinek a ochránit pracovní místa.

Aerolinky Condor Foto: Stefanos Rapanis, Reuters
Německá vláda po krachu cestovky zachraňuje aerolinky Condor, půjčí jim 10 miliard

Spolkový ministr hospodářství Peter Altmaier (CDU) považuje půjčku pro Condor za základ dobré perspektivy pro letce. Pomůže to podle něj udržet „mnoho pracovních míst“ pro téměř pět tisíc zaměstnanců. Státní pomoc nicméně ještě musí schválit Evropská komise.

„Condor je zisková společnost, takže naše rozhodnutí bylo založeno na ekonomických faktorech, nikoli na politických kritériích,“ řekl Altmaier.

Ministerstvo očekává, že se pro aerolinky najde investor, uvedl státní tajemník Ulrich Nussbaum. Šéf podniku Ralf Teckentrup agentuře DPA řekl, že firma už zahájila rozhovory se solventními zájemci.

V současné chvíli je v zahraničí 240 tisíc pasažérů, které aerolinky Condor přepravily do letovisek.

Zadlužená britská společnost Thomas Cook, která patří k největším cestovním kancelářím na světě, začátkem týdne vyhlásila bankrot. Aerolinky Condor, které provozují zhruba 40 letadel, následně oznámily, že budou pokračovat v činnosti, a požádaly německou vládu o překlenovací úvěr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků