Hlavní obsah
Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Foto: Lukáš Táborský, Právo

Nečas má plán jak udržet až 70 tisíc pracovních míst

Až 70 tisíc pracovních míst může v době krize zachránit nový projekt ministerstva práce a sociálních věcí, které na projekty na zvyšování kvalifikace zaměstnanců vyčlení celkem 3,3 miliardy korun. Novinářům to v úterý řekl ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Firmy budou moci žádat o granty již od příštího týdne.

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Foto: Lukáš Táborský, Právo
Nečas má plán jak udržet až 70 tisíc pracovních míst

Podle Nečase budou své projekty moci zahajovat co nejdříve a stát jim co nejvíce usnadní přístup k penězům na jejich financování. Účastníci školení přitom budou moci měsíčně pobírat až trojnásobek minimální mzdy, tedy 24 tisíc korun.

O peníze mohou podle Nečase žádat velké a střední podniky i malé firmy i živnostníci. I s nimi by se podle jeho odhadu mohl počet žadatelů vyšplhat do tisíců. "Jednotlivé výzvy a projekty se vzájemně doplňují a pokrývají různé situace, v jakých se nacházejí zaměstnavatelé i zaměstnanci v současných nepříznivých hospodářských podmínkách," uvedl Nečas.

O podpoře prvních projektů ministerstvo rozhodne v polovině dubna. Jeden z projektů potrvá až do června roku 2011. Kdyby měli zaměstnavatelé takový zájem, že by se celá částka vyčerpala, připraví stát podle Nečase další podobné projekty.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků