Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ministerstvo zastavilo prodej dceřiné firmy ČD RailReklam

Ministerstvo dopravy na poslední chvíli zastavilo prodej dceřiné společnosti Českých drah RailReklam. Uvedla to v neděli Česká televize. Dráhy chtěly firmu, která nabízí reklamu na billboardech, vlacích, nádražích i železničních mostech, prodat za 50 miliónů korun. Konkurenční společnost jim za ni ale nabídla jednou tolik.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Ministerstvo zastavilo prodej dceřiné firmy ČD RailReklam

"Řídící výbor Českých drah nedal souhlas Českých drah k prodeji RailReklamu," řekl ČT mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. České dráhy mají v Railreklamu 51procentní podíl.

Zmíněných 50 miliónů nabídla drahám společnost Expiria, která má v RailReklamu zbývající 49procentní podíl a zároveň i předkupní právo. Částku 100 miliónů korun jim nabídla firma JCDecaux.

"Jsme přesvědčeni, že tato částka odpovídá hodnotě tohoto obchodního podílu a výnosům společnosti RailReklam. Jakákoliv nižší cena by dle našeho názoru byla pod úrovní tržní ceny," řekl televizi jednatel JCDecaux Pavel Slabý.

"Případný prodej jiné společnosti, než je společnost Expiria, by byl poměrně složitý a společnost Expiria by s tímto prodejem musela souhlasit," uvedl mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků