Hlavní obsah

Ministerstvo odložilo zavedení elektronických dálničních kuponů

Ministerstvo dopravy odložilo zavedení elektronických dálničních kuponů, které bylo plánováno na 1. leden 2009. Ministerstvo se chce plně soustředit na lednové rozšíření mýtného na malé nákladní vozy od 3,5 tuny. Jako další možný termín zavedení elektronických vinět uvedl Hodač 1. červenec 2009.

Ministerstvo odložilo zavedení elektronických dálničních kuponů

"Usoudili jsme, že míchat do jednoho termínu zavedení elektronických kupónů pro osobní vozy a rozšíření zpoplatnění mýtným na novou skupinu nákladních vozidel je příliš rozsáhlým úkolem a že věci prospěje, budeme-li se soustředit nejdříve na jednu a pak na druhou," uvedl náměstek ministra dopravy Jiří Hodač. Mýtné je podle něj prioritou, neboť přinese vyšší výnosy.

Mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka upřesnil, že případné červencové zavedení elektronických dálničních kuponů místo nalepovacích známek by nebylo pro řidiče závazné. "Nebudeme lidi nutit k výměně, necháme paralelně doběhnout papírové známky," řekl mluvčí.

Lidé, kteří si nalepovací známku koupí před 1. červencem, si budou moci zvolit. Pokud se rozhodnou pro elektronickou vinětu, dostanou jí výměnou za kontrolní kupon k dálniční známce. Po 1. červenci bude jedinou možností elektronická viněta. Pro všechny řidiče pak bude povinná od ledna 2010.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků