Hlavní obsah
Warren Buffett Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Miliardář Buffett: Ekonomika USA se zřítila z útesu, časem ale oživí

Ekonomika Spojených států se v uplynulých šesti měsících "zřítila z útesu", časem ale oživí. Uvedl to v podělí známý americký investor a miliardář Warren Buffett. Vyzval rovněž americké politiky, aby zanechali rozporů a spolupracovali pod vedením prezidenta Baracka Obamy na ozdravení ekonomiky.

Warren Buffett Foto: Mario Anzuoni, Reuters
Miliardář Buffett: Ekonomika USA se zřítila z útesu, časem ale oživí

Chování investorů i spotřebitelů podle Buffetta v posledních měsících ovládají obavy a zmatek. "Nejenže ekonomika výrazně zpomalila, ale lidé opravdu změnili své zvyky tak, jak jsem to ještě neviděl," řekl Buffett při svém živém vystoupení v televizi CNBC.

Buffett nicméně potvrdil svůj optimistický dlouhodobý výhled. "Všechno bude v pořádku. Máme ten nejskvělejší ekonomický stroj, který byl kdy vytvořen," prohlásil. Předpověděl však, že nezaměstnanost ještě pravděpodobně výrazně vzroste, než hospodářská recese skončí.

Míra nezaměstnanosti v USA v únoru vyskočila na 8,1 procenta z lednových 7,6 procenta. Dostala se tak na nejvyšší úroveň za více než 25 let. Od prosince 2007, což je zhruba začátek nynější hospodářské recese, už v USA ubylo asi 4,4 miliónu pracovních příležitostí. Více než polovina jich zanikla v posledních čtyřech měsících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků