Hlavní obsah
Rozhodně nebudu sahat na mzdy lidí v provozu, slibuje generální ředitel. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Manažeři Českých drah slibují snížení svých platů

Manažeři Českých drah (ČD) slibují, že si sníží své vlastní platy. Mzdy ředitelů odborů, náměstků i generálního ředitele se mají snížit o 15 procent. Manažeři zároveň nebudou mít právo v roce 2009 na žádné bonusy, uvedl tiskový mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Rozhodně nebudu sahat na mzdy lidí v provozu, slibuje generální ředitel. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Manažeři Českých drah slibují snížení svých platů

Ke snížení platů šéfů státních firem v důsledku ekonomické krize vyzýval ministr dopravy Petr Bendl (ODS) v březnu.

ČD by tak měly do konce roku ušetřit 11 miliónů korun, řekl generální ředitel ČD Petr Žaluda. „Jsme v době, kdy už nestačí jen běžné škrtání výdajů a škrcení nákladů v provozu. Po personálním auditu jsme na generálním ředitelství zrušili 300 míst a teď musíme sáhnout i ke snížení platů managerů,“ dodal Žaluda.

„Oceňuji rozumné a vstřícné rozhodnutí vedení Českých drah v době ekonomické krize. Úspory se samozřejmě promítnou do hospodaření společnosti. Jako důležité vnímám i to, že se vedení společnosti zřeklo možných bonusů. Nevyplatilo si je ani za rok 2008
,“ komentoval kroky vedení ČD Bendl.

Resort dopravy má své zástupce v dozorčích radách Českých aerolinií, v Českých drahách, společnosti ČD Cargo či v Letišti Praha. Platy jsou hlavním tématem posledních týdnů i v Českých aeroliniích. Také v ČSA si vrcholové vedení snížilo platy o 15 procent a nyní k tomu nutí pod hrozbou propouštění i další zaměstnance.

Jak upozorňuje ředitel drah Žaluda, jde jen o manažerské platy: „Rozhodně nebudu sahat na mzdy lidí v provozu, kteří zajišťují bezpečnost na železnici a kteří poskytují služby cestujícím. Snížení o 15  procent se dotkne padesátky lidí na manažerských pozicích. Zároveň očekávám stejné kroky od našich dceřiných společností.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků