Hlavní obsah
Skupina zahrnuje operátory O2, CETIN nebo Telenor . Foto: Novinky

Majitel O2 loni zvýšil zisk o 16 procent na 11,3 miliardy

Telekomunikační skupina PPF Telecom Group loni zvýšila čistý zisk o 16,1 procenta na 432 milionů eur (asi 11,3 miliardy korun). Konsolidované výnosy skupiny zahrnující operátory O2, CETIN nebo Telenor stagnovaly na 3,2 miliardy eur (83,5 miliardy korun). Firma to uvedla na svých stránkách.

Skupina zahrnuje operátory O2, CETIN nebo Telenor . Foto: Novinky
Majitel O2 loni zvýšil zisk o 16 procent na 11,3 miliardy

Počet zákazníků mobilních operátorů PPF Telecom Group k 31. prosinci 2020 meziročně vzrostl o 0,6 procenta na 18,3 milionu. Množství smluvních zákazníků se zvýšilo o 1,3 procenta a dosáhlo 67 procent jejich celkového počtu.

„Dobré finanční výsledky dokládají odolnost, s jakou naše firmy čelí překážkám spojeným s pandemií a lockdowny,” uvedl generální ředitel PPF Telecom Group Ladislav Bartoníček. Připomněl, že role komunikační služby v době lockdownů spíše roste, protože jsou nutné pro práci a studium na dálku.

Podle Bartoníčka skupina na konci roku posílila tím, že oddělila mobilní sítě od maloobchodní části v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku, a následně je sloučila s infrastrukturní společností do CETIN Group.

PPF Telecom Group představuje telekomunikační divizi skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Zahrnuje mobilní operátory O2 Slovensko, Telenor v Černé Hoře, Bulharsku, Maďarsku a Srbsku, integrovaného operátora O2 v Česku a infrastrukturní společnosti CETIN v Bulharsku, Česku, Maďarsku a Srbsku.

PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Vlastní aktiva ve výši 44 miliard eur a zaměstnává celosvětově 98 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků