Hlavní obsah
Taková bude nová lanovka na špindlerovské Pláně. Foto: Skiareál Špindlerův Mlýn

Lyžařské areály investovaly před zimou téměř miliardu

Provozovatelé lyžařských areálů v Česku investovali před zimní sezónou do nových lanovek, sjezdovek a zasněžovací techniky celkem zhruba 900 miliónů korun. Ceny skipasů se zvýšily hlavně ve větších střediscích, většinou do pěti procent. Nové lanovky vyrostly mimo jiné na Černé hoře v Krkonoších či v Peci pod Sněžkou. Nové sjezdovky budou moci lyžaři využít například ve Skiareálu Lipno nebo v Klínech na Mostecku.

Taková bude nová lanovka na špindlerovské Pláně. Foto: Skiareál Špindlerův Mlýn
Lyžařské areály investovaly před zimou téměř miliardu

SkiResort Černá hora - Pec letos investoval historicky nejvyšších více než 250 miliónů korun. Největší část šla do šestisedačkové lanovky Hofmanky na Černé hoře a čtyřsedačkové lanovky Zahrádky v Peci pod Sněžkou. Skipasy ve SkiResortu v hlavní sezoně zdraží o 40 korun na 690 korun, v nově zavedené TOP sezoně o Vánocích a v únoru budou stát 750 korun.

Ve Špindlerově Mlýně jednodenní skipas v hlavní sezoně zdraží o 100 korun na 850 korun. Cena při nákupu přes internet v systému věrnostního klubu Gopass bude 790 korun místo loňských 695 korun. Špindlerovští před sezónou investovali přes 210 miliónů korun, zejména do nové šestisedačkové lanovky na Pláně, která nahradí čtyřsedačkovou lanovku. Další peníze Skireál dal do projektu modernizace umělého zasněžování.

Nová sjezdovka na Lipně

Desítky milionů korun investovalo středisko Kouty v Jeseníkách. Podle zástupce areálu Petra Marka se investovalo především do rozšíření zasněžování, zakoupena byla nová rolba a rozšířena kapacita ubytování u sjezdovky o 120 míst.

Skiareál Lipno na jihu Čech návštěvníkům nabídne od této sezóny novou sjezdovku Vyhlídka. Tu provozovatelé komplexu v létě vybudovali na ploše přibližně pěti hektarů. Jde o 1200 metrů dlouho sjezdovku s převýšením 185 metrů.

V Deštném v Orlických horách se ceny skipasů měnit nebudou, jednodenní lyžování bude dál za 460 korun. "Investice letos byly asi čtyři milióny korun, hlavně do posílení zasněžování a rekonstrukce objektu servisu a půjčovny," řekl ředitel Skicentra Deštné Petr Prouza. Také v zimních střediscích na Frýdecko-Místecku v Beskydech se bude lyžovat za stejné ceny jako v minulé sezoně.

Šumavské zimní středisko Ski&Bike Špičák investovalo před zimou víc než 21 miliónů korun bez DPH. "Investice jsou v porovnání s minulými léty minimálně dvojnásobné. Hlavní investice šla do vybudování nového parkoviště hned u kas a nástupu na hlavní lanovku," uvedl provozní ředitel areálu Vladimír Kasík.

Investice se promítnou v průměru pětiprocentním zvýšením cen. Celodenní jízdenka pro dospělého podraží z 580 na 610 korun, mládež zaplatí 405 korun a děti 85 korun.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků