Hlavní obsah

Letiště Heathrow se po stávce dostává do normálu

Většina letadel z londýnského letiště Heathrow odlétala v pondělí podle letového řádu. Problémy mají jen dálkové linky. Leteckou společnost British Airways, která má na Heathrow domovský přístav, postihla ve čtvrtek a v pátek neohlášená stávka pozemního personálu, na letišti zůstaly na vrcholu letní sezóny tisíce lidí.

Letiště Heathrow se po stávce dostává do normálu

"Cestující, které stávka postihla, už mají potvrzenou rezervaci na lety v příštích dnech," řekl mluvčí BA.

Vnitrostátní lety a krátké tratě odlétají a přilétají podle plánu. Pasažéři ale musí počítat s občasnými zmatky a také s tím, že stravování na palubách není úplně v pořádku. Právě firma, která British Airways stravovací služby poskytuje, americká Gate Gourmet, si své problémy stále nevyřešila.

Pokrok je alepoň v tom, že vedení podniku a odbory se znovu sešly u jednacího stolu. Firma Gate Gourmet má finanční problémy a byla nucena propustit stovky zaměstnanců. Problém vznikl ve čtvrtek, když se personál British Airways nečekaně rozhodl, že své "kolegy" podpoří, a začal stávkovat. Na letišti se nahromadilo až 70 tisíc lidí, kteří zbytečně čekali na své letadlo. [celá zpráva]

British Airways zrušila asi 700 letů, stávka postihla i jiné letecké společnosti. Škody se odhadují asi na 40 miliónů dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků