Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Smartwings Group

Letadlo Smartwings muselo přistát v Praze, mělo vadný senzor

Letadlo Smartwings mířící z Brna do bulharského Burgasu přistálo v neděli kvůli závadě senzoru v Praze na Letišti Václava Havla. Bezpečnost 189 cestujících a šesti členů posádky nebyla ohrožena. Informaci České televize potvrdila mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Ilustrační foto Foto: Smartwings Group
Letadlo Smartwings muselo přistát v Praze, mělo vadný senzor

„Po vzletu se projevila závada na signalizaci, kapitán letounu se z preventivních důvodů rozhodl pro návrat a přistání na letišti v Praze, kde letadlo ve 13:30 bezpečně přistálo,” řekla mluvčí.

Kontrola letadla prokázala vadný senzor, po jeho výměně pokračovali cestující v cestě do Burgasu. Podle informací o odletech na webu pražského letiště odletěli v 15:49.

Na Smartwings letos dopadly potíže Boeingu, jehož stroje 737 MAX 8 jsou po haváriích odstaveny. Smartwings má ve flotile celkem sedm letadel Boeing 737 MAX 8 a dalších devět měla společnost obdržet do začátku letní sezony. Nová letadla Boeing 737 MAX 8 tak měla v letní sezoně činit zhruba jednu třetinu flotily.

Smartwings proto kvůli tomu převede loňský zisk 81,3 milionu korun do nerozděleného zisku z minulých let a akcionářům nevyplatí dividendy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků