Hlavní obsah

Kurz koruny srazil loni Škodě Auto provozní zisk

Největší tuzemské automobilce Škodě Auto loni klesl provozní zisk o 147 miliónů eur na 565 miliónů eur, tedy asi na 15,25 miliard korun. Na svých internetových stránkách to zveřejnil německý koncern Volkswagen, do jehož skupiny mladoboleslavská automobilka patří.

Kurz koruny srazil loni Škodě Auto provozní zisk

Volkswagen uvedl, že zisk se společnosti snížil zejména kvůli nepříznivému kurzu koruny. Firma dále uvedla, že pro škodovku byl loni stěžejní model Superb. Víc podrobností však Volkswagen neuvedl.

Automobilka své hospodářské výsledky za loňský rok zveřejní 23. března.

Do nižšího provozního zisku jistě zasáhl i hospodářský pokles. Kvůli němu se dostaly do problémů automobilky po celém světě. Škoda Auto v závěru roku musela dokonce několikrát odstavit výrobu.

I přes krizi se však například Volkswagenu podařilo loni zvýšit čistý zisk, a to o 15 procent na 4,8 miliardy eur (135 miliard korun). Firma to uvedla minulý týden při prezentaci svých hospodářských výsledků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků