Hlavní obsah
Pavol Krúpa Foto: Arca Capital

Krúpova Arca koupila podíl ve fotbalovém klubu Borussia Dortmund

Česko-slovenská investiční skupina Arca Capital, kterou založil miliardář Pavol Krúpa, koupila menšinový podíl v německém fotbalovém klubu Borussia Dortmund. Krúpa to oznámil na Twitteru. Následně to potvrdila mluvčí skupiny Barbora Hanáková. Za 1,27 procenta akcií podle ní Arca zaplatila kolem 170 miliónů korun.

Pavol Krúpa Foto: Arca Capital
Krúpova Arca koupila podíl ve fotbalovém klubu Borussia Dortmund

„Je to ekonomicky zajímavá příležitost a zároveň strategická investice,” uvedl Krúpa. „Zároveň je snahou propojit ji s našimi stávajícími fotbalovými aktivitami,” dodal. Arca bude sedmým největším akcionářem Borussie.

Podle Krúpy jeho skupina například dlouhodobě podporuje mládežnický fotbal prostřednictvím Ondrášovka cupu. Arca je majitelem firmy Ondrášovka.

Hanáková k tomu přidala, že Arca plánuje i další aktivity v Německu. „Záměrem skupiny Arca Capital je mimo jiné vstup a aktivní účast na těžbě a zpracování lithia v Německu, kde se v rámci projektu Zinnwald společnosti Bacanora úspěšně uskutečňuje finální fáze průzkumu,” upřesnila.

Arca Capital navíc patří k největším tuzemským akcionářům společnosti European Metals Holdings (EMH), která plánuje hlubinnou těžbu lithia u Cínovce.

Majoritním vlastníkem společnosti byl dříve slovenský finančník Pavol Krúpa. Od poloviny loňského prosince má Krúpa spolu s Rastislavem Veličem a Peterem Krištofovičem rovnocenný podíl 30 procent. Zbývající desetinu vlastní Henrich Kiš.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků