Hlavní obsah
Britská panovnice Alžběta II. Foto: Profimedia.cz

Krize dopadla i na britskou královnu, zmrazili jí příjmy

Strašák finanční a dluhové krize, který obchází Evropou, se podepsal i na zmražení příjmů britské královny Alžběty II. nejméně do roku 2015. Uvedl to server msnbc.com s tím, že zásobovat levnými nudlemi se sice muset nebude, ale v kabelce jí přesto peněz o něco ubude.

Britská panovnice Alžběta II. Foto: Profimedia.cz
Krize dopadla i na britskou královnu, zmrazili jí příjmy

Zmražení příjmů Alžběty vyplývá z nedávno schváleného zákona, přestože ty už reálně klesaly od roku 2009 v souvislosti s hospodářskou krizí. Finanční prostředky pro královskou rodinu dosud pocházely z veřejného fondu spravovaného britským parlamentem.

Od dubna 2013 pak půjde o suverénní grant. Alžbětin příjem bude mimo jiné záviset na tom, kolik v daném roce královnin majetek vydělá.

V letech 2010 až 2011 měla královská domácnost příjem 32,1 miliónu liber, což je podstatně méně v porovnání s lety 1991 až 1992, kdy se jednalo o 77,3 miliónu.

Úsporná opatření s největší pravděpodobností způsobí zpoždění oprav královského sídla, stejně jako počet zahraničních cest členů královské rodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků