Hlavní obsah
Podnikatel Daniel Křetínský Foto: Jan Handrejch, Právo

Křetínského CMI jedná o koupi francouzského časopisu Elle

Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský, jedná s Lagardére Group o koupi časopisů ve Francii, včetně Elle a s ní spojených produktů. Očekává se, že transakce by mohla být podepsána v nadcházejících týdnech. Uvedl to člen představenstva CMI Daniel Častvaj.

Podnikatel Daniel Křetínský Foto: Jan Handrejch, Právo
Křetínského CMI jedná o koupi francouzského časopisu Elle

Vedle Elle se obchod týká časopisů Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, France Dimanche, Ici Paris a Public. „Naopak zpravodajská divize (včetně Europe 1, Paris Match a Le Journal du Dimanche) nejsou součástí této plánované transakce,” uvedl Častvaj s tím, že by akvizice přispěla k posílení růstové strategie firmy.

Parametry transakce budou konzultovány s odbory společnosti Lagardère Active, uzavření obchodu může podléhat schválení ze strany orgánů pro hospodářskou soutěž, dodala firma.

CMI kupuje Evropu 2

V úterý společnost CMI oznámila, že od skupiny Lagardére kupuje za 73 miliónů eur (zhruba 1,8 miliardy korun) rozhlasové stanice v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. K těm patří třeba Frekvence 1 či Evropa 2. [celá zpráva]

CMI prostřednictvím svých dceřiných společnosti Czech News Center a CN Invest dosud působila zejména v oblasti tisku. Vydává čtyři deníky, mezi nimi Blesk, Sport a Aha!, a desítky časopisů, například týdeník Reflex nebo Svět motorů, a také webové tituly. Společnost také vlastní dvě tiskárny a je lídrem ve vydávání knih a v distribuci tisku.

Daniel Křetínský je podle žebříčku časopisu Forbes pátým nejbohatším Čechem. Těžiště jeho podnikání leží v energetice, je většinovým majitelem Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Vlastní také fotbalový klub AC Sparta Praha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků