Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Koruna zaznamenala nejlepší výsledek od poloviny ledna

Česká měna v úterý prudce posílila a vyšplhala se až k hodnotě pod úroveň 27 korun za euro. Následně však znovu mírně oslabila. I tak šlo o vůbec nejlepší výsledek od poloviny ledna letošního roku. Koruna posilovala i k dolaru až na kurs 21,14. Vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Koruna zaznamenala nejlepší výsledek od poloviny ledna

Koruna při úterním obchodování prudce posílila až na hodnotu 26,92 za euro. Tuto hodnotu si však neudržela a následně mírně oslabila na úroveň 27 korun. Podle Vladimíra Urbánka z finančního serveru Kurzy.cz růst koruny patrně pramení z komentářů České národní banky k vývoji inflace, které naznačují, že by mohlo dojít k zastavení poklesu korunových sazeb.

Podle aktuální prognózy ČNB bude inflace v průběhu letošního roku nejprve dále zvolna klesat až téměř k nulovým hodnotám, v závěru roku se však začne postupně zvyšovat a v prvním pololetí roku 2010 se bude nacházet blízko nového inflačního cíle na úrovni dvou procent.

Vladimír Pikora z Next Finance zmínil, že na středoevropských devizových trzích se v úterý projevila globální ochota riskovat. Tyto trhy zaznamenaly výrazné posílení. Kromě vývoje na akciových trzích jim pomáhal i Mezinárodní měnový fond (MMF), který nejspíš poskytne Rumunsku úvěr na překonání problémů. Rumunsko oficiálně informovalo Evropskou unii, že usiluje o vnější pomoc při boji s finanční krizí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků