Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Koruna nečekaně posiluje, zdolává dolar

Česká měna jde v posledních týdnech proti proudu. Přestože veškeré zprávy z ekonomiky naznačují, že by měla měna oslabovat, činí však opak. Ve čtvrtek odpoledne se dostala vůči dolaru letos vůbec poprvé pod hranici 18 Kč/USD.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Koruna nečekaně posiluje, zdolává dolar

Jedním z hlavních důvodů posílení je fakt, že americký dolar na trzích ztrácí. To však nemění nic na tom, že koruna je v současnosti nadhodnocena. Podle odborníků by měla v následujících týdnech oslabit. [celá zpráva]

Krátce před půl jednou se však kurz měny držel kolem 17,95 Kč/USD a vůči euru na 25,57 Kč/EUR.

„Na trzích se nadále drží pozitivní nálada podpořená výsledkovou sezónou, při které investoři opouštějí relativní bezpečí amerického dolaru a pouštějí se do rizikovějších instrumentů. Mezi ty patří i středoevropské měny,“ komentoval analytik společnosti Citco Jiří Šimek.

Dodal, že tuzemská měna zcela ignoruje například středeční negativní zprávu o vývoji ekonomiky. Podle ministerstva financí totiž bude pokles českého HDP mnohem větší, než jak se předpokládalo na jaře. Nynější odhady úřadu hovoří o poklesu o 4,3 procenta, což by byl nejhorší výsledek v historii ČR. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků