Hlavní obsah
Pobočka HSBC v New Yorku Foto: Brendan Mcdermid, Reuters

Koronavirová doba hájení končí, banka HSBC propustí 35 tisíc lidí

Britská banka HSBC se vrací ke svému plánu na zrušení 35 tisíc pracovních míst. Banka tento plán původně před třemi měsíci pozastavila v reakci na pandemii nemoci covid-19, uvedl server listu Financial Times.

Pobočka HSBC v New Yorku Foto: Brendan Mcdermid, Reuters
Koronavirová doba hájení končí, banka HSBC propustí 35 tisíc lidí

Cílem úsporných opatření je snížit roční náklady o 4,5 miliardy dolarů (106 miliard korun). Banka v tuto chvíli zaměstnává zhruba 85 tisíc lidí, skončit by jich tedy měla více než třetina.

Šéf banky Noel Quinn v interním dokumentu uvedl, že rušení pracovních míst je součástí série úsporných opatření v důsledku klesajících zisků a pesimistického odhadu vývoje ekonomiky.

„Skutečnost se má tak, že opatření a změny, jež jsme oznámili v únoru, jsou teď ještě potřebnější,” uvedl Quinn. „Ztrátu pracovních míst jsme nemohli odkládat do nekonečna. Otázka nikdy nezněla ‚jestli‘, ale ‚kdy‘,” dodal.

HSBC je sedmá největší banka na světě. Jde také o největší evropskou banku, která má 3900 poboček v 67 zemích. Byla založena v roce 1865 jako The Hongkong and Shanghai Bank. Později došlo k přejmenování The Hongkong and Shanghai Corporation, ze zkratky tohoto jména vychází dnešní název banky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků