Hlavní obsah

Koronavirová doba hájení končí, banka HSBC propustí 35 tisíc lidí

17. 6. 2020, 14:25
Novinky, bož

Britská banka HSBC se vrací ke svému plánu na zrušení 35 tisíc pracovních míst. Banka tento plán původně před třemi měsíci pozastavila v reakci na pandemii nemoci covid-19, uvedl server listu Financial Times.

Foto: Brendan Mcdermid, Reuters

Pobočka HSBC v New Yorku

Článek

Cílem úsporných opatření je snížit roční náklady o 4,5 miliardy dolarů (106 miliard korun). Banka v tuto chvíli zaměstnává zhruba 85 tisíc lidí, skončit by jich tedy měla více než třetina.

Šéf banky Noel Quinn v interním dokumentu uvedl, že rušení pracovních míst je součástí série úsporných opatření v důsledku klesajících zisků a pesimistického odhadu vývoje ekonomiky.

Největší evropské bance HSBC klesl zisk o polovinu

Ekonomika

„Skutečnost se má tak, že opatření a změny, jež jsme oznámili v únoru, jsou teď ještě potřebnější,” uvedl Quinn. „Ztrátu pracovních míst jsme nemohli odkládat do nekonečna. Otázka nikdy nezněla ‚jestli‘, ale ‚kdy‘,” dodal.

HSBC je sedmá největší banka na světě. Jde také o největší evropskou banku, která má 3900 poboček v 67 zemích. Byla založena v roce 1865 jako The Hongkong and Shanghai Bank. Později došlo k přejmenování The Hongkong and Shanghai Corporation, ze zkratky tohoto jména vychází dnešní název banky.

Reklama

Související články

Bance Moneta klesl zisk na 731 milionů

5. 5. 2020, 9:21

Banka Moneta vykázala za první čtvrtletí letošního roku čistý zisk ve výši 731 milionů korun. To je meziročně zhruba o čtvrtinu méně. Banka o tom informovala...

Výběr článků