Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Kellnerova PPF banka vydělala 1,2 miliardy korun

PPF banka ze skupiny nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vytvořila v roce 2016 čistý zisk 1,204 miliardy korun. O rok dříve to bylo 1,295 miliardy Kč. Pokles souvisí s nárůstem provozních nákladů, které ovlivnily zejména jednorázové příspěvky do Fondu pro řešení krize, uvedla v pátek banka zaměřená na firemní klienty a privátní bankovnictví.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Kellnerova PPF banka vydělala 1,2 miliardy korun

„Bilanční suma PPF banky loni stoupla o 32 procent na 137 miliard korun. Objem úvěrů vzrostl o 15 procent,” uvedl generální ředitel PPF banky Petr Jirásko.

Čistý úrokový výnos banky dosáhl loni částky 1,8 miliardy Kč, což je zhruba stejně jako o rok dříve. Čisté výnosy z poplatků a provizí v roce 2016 mírně klesly na 164 miliónů korun.

PPF banka je součástí mezinárodní investiční skupiny PPF, kterou většinově vlastní miliardář a nejbohatší Čech Petr Kellner. PPF patří 92,96 procenta akcií banky, podíl 6,7 procenta drží Hlavní město Praha.

Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví. Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty komunální sféry.

V Česku působí ze skupiny PPF také Air Bank, která se zaměřuje hlavně na drobné klienty. Air Bank letos klesl zisk téměř o polovinu na 244 miliónů korun.

Bankám a spořitelnám v Česku loni dohromady stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 8,4 miliardy na 74,73 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků