Hlavní obsah
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) Foto: Jan Handrejch, Právo

Kalousek se v žebříčku evropských ministrů financí zlepšil, skončil dvanáctý

Český ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) obsadil v žebříčku evropských ministrů financí 12. pozici a oproti loňsku si o jednu příčku polepšil. Uvedl to britský deník Financial Times na svém serveru.

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) Foto: Jan Handrejch, Právo
Kalousek se v žebříčku evropských ministrů financí zlepšil, skončil dvanáctý

Financial Times si v žebříčku všímal práce celkem 19 ministrů financí nejvýznamnějších evropských ekonomik. Kritéria si vytyčil deník pouze tři: míru tržní důvěry v dané zemi, ekonomický přínos ministra a jeho politickou zdatnost.

První místo obsadil německý ministr Wolfgang Schaüble, za nímž se umístili Jacek Rostowski z polské vlády a Christine Lagardeová z francouzského kabinetu.

Na opačném konci žebříčku se „krčí“ trio Brian Lenihan z Irska jako nejhůř hodnocený ministr financí, následovaný György Matolcsym z Maďarska a Elen Salgadovou ze Španělska.

Slovenský ministr financí Ivan Mikloš obsadil 9. příčku.

Kalousek vrcholná ocenění sbíral v minulých vládách. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším ministrem financí rozvíjejících se evropských ekonomik.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků