Hlavní obsah
Land Rover (ilustrační foto). Foto: Jan Handrejch, Právo

Jaguar Land Rover jedná o miliardové půjčce od britské vlády

Britská automobilka Jaguar Land Rover Limited jedná s britskou vládou o půjčce přesahující jednu miliardu liber (30,5 miliardy korun). Informoval o tom zpravodajský server BBC. Společnost je největším zaměstnavatelem v britském automobilovém průmyslu.

Land Rover (ilustrační foto). Foto: Jan Handrejch, Právo
Jaguar Land Rover jedná o miliardové půjčce od britské vlády

Podle stanice Sky News jednání trvají už několik týdnů.

Jaguar Land Rover v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenal pokles prodejů téměř o třetinu. Důvodem je propad poptávky v důsledku pandemie nemoci covid-19.

Mluvčí Jaguar Land Roveru pouze potvrdila, že společnost s vládou vede „diskusi o velkém množství témat“.

„Obsah těchto soukromých diskusí je důvěrný,“ dodala. Mluvčí se také vyjádřila k dřívějším spekulacím v britských médiích, že by automobilka po vládě požadovala půjčku ve výši dvou miliard liber (61 miliard korun). Tyto spekulace jsou podle ní nepřesné a neinformované.

Schůzky mezi zástupci vlády a automobilky potvrdil i mluvčí britského ministerstva obchodu, energetiky a průmyslové strategie.

Stát v tuto chvíli v rámci kurzarbeitu platí 80 procent mzdy celkem 20 tisícům zaměstnanců, které automobilka musela uvolnit na nucenou dovolenou. To je téměř polovina všech zaměstnanců společnosti.

Vlastníkem britské společnosti Jaguar Land Rover je indická automobilka Tata Motors. Firma je největším zaměstnavatelem v britském automobilovém sektoru. Celosvětově zaměstnává 43 tisíc zaměstnanců. Kromě Británie má závody také v Číně nebo ve slovenské Nitře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků