Hlavní obsah
Z došetřování vyplynulo, že potraviny byly vyrobeny v Polsku. Foto: SZPI

Inspekce zakázala prodej čokoládových sušenek, obsahovaly arašídy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala prodej sušenek s kousky čokolády a lískovými ořechy, které na českém trhu distribuuje třinecká společnost Cookiesland. Z došetřování vyplynulo, že potraviny byly vyrobeny v Polsku. Arašídy jsou pro některé lidi silným alergenem.

Z došetřování vyplynulo, že potraviny byly vyrobeny v Polsku. Foto: SZPI
Inspekce zakázala prodej čokoládových sušenek, obsahovaly arašídy

Inspektoři zjistili, že potraviny byly nakoupeny od polského výrobce P. W. Spomet sídlícího ve městě Bílsko-Bělá.

Na obale potraviny je sice napsáno, že může obsahovat arašídy, nicméně laboratorní test ukázal na přítomnost arašídů v množství 86,3 gramu na kilogram. To o několik řádů překračuje množství uznatelné jako takzvanou nezáměrnou křížovou kontaminaci, která odpovídá formulaci na obale.

Na obale potraviny je sice napsáno, že může obsahovat arašídy, nicméně laboratorní test ukázal na přítomnost arašídů v množství, které o několik řádů překračuje množství uznatelné jako takzvanou nezáměrnou křížovou kontaminaci.

Foto: SZPI

„Uvedená potravina může představovat významné zdravotní riziko pro osoby s alergií nebo intolerancí na arašídy. SZPI doporučuje všem spotřebitelům s alergií nebo intolerancí na arašídy, aby předmětnou šarži potravin nekonzumovali,“ uvedla inspekce v tiskové zprávě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků