Hlavní obsah
Foto: koláž Novinky s použitím ČTK a Reuters

IKEA stahuje z prodeje mandlové dorty, obsahovaly fekální bakterie

Švédská společnost IKEA se rozhodla stáhnout dodávku mandlových dortů ze svých restaurací ve 23 zemích. Čínské úřady totiž upozornily, že pochoutka obsahuje koliformní bakterie, běžně přítomné v exkrementech. Informovala o tom agentura AFP.

Foto: koláž Novinky s použitím ČTK a Reuters
IKEA stahuje z prodeje mandlové dorty, obsahovaly fekální bakterie

„Obchodní domy v Česku jsme během odpoledne zkontrolovali a tuto šarži mandlového dortu s karamelem a smetanou nemáme,“ uvedl pro Novinky mluvčí společnosti IKEA v ČR Petr Chadraba.

Podle něj se nejednalo o choroboplodné bakterie, přesto se švédský nábytkářský gigant rozhodl tuto šarži výrobku stáhnout. „Neodpovídá našim požadavkům na kvalitu,“ řekl mluvčí. Dodal, že výrobek nepředstavuje žádné riziko pro lidské zdraví.

Čínská strana zjistila koliformní bakterii v dodávce 1800 dortů s názvem Taarta Chokladkrokant. Všechny pak byly zlikvidovány. „Tyto dorty se vůbec nedostaly do našich obchodů,“ sdělila mluvčí společnosti Ylva Magnussonová.

IKEA minulý týden stáhla z prodeje v 25 zemích včetně Česka masové kuličky a následně i vídeňské párky, byla v nich zjištěna přítomnost nedeklarované koniny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků