Hlavní obsah
Ford Focus (facelift, 2014) Foto: Ford

Gefco získalo od českého Fordu zakázku za 30 miliónů Kč

Logistická firma Gefco získala od českého Fordu zakázku za 1,1 miliónu eur ročně (cca 30 miliónů korun). Bude přepravovat vozy značky Ford z Evropy a Turecka do České republiky. Společnost to uvedla v tiskové zprávě.

Ford Focus (facelift, 2014) Foto: Ford
Gefco získalo od českého Fordu zakázku za 30 miliónů Kč

Gefco bude pro Ford zajišťovat import vozů především z polského Tychy, německého Saarlouis a slovinského přístavu Koper, kam se dováží turecká produkce. Všechny vozy bude uskladňovat ve svém areálu v Kolíně, ročně tak projde branami Gefka až 11 800 vozů Ford.

"České Gefco se tak řadí k dalším pobočkám ve světě, které s tímto automobilovým gigantem spolupracují," uvedl generální ředitel české pobočky Gefka Aleksander Raczynski.

Tendr, ve kterém Gefco zvítězilo, byl součástí změn, kterými Ford v České republice a v celé Evropě prochází. "Ford pokračuje v investicích do nových aut, do navyšování image značky a mnoha dalších oblastí. Nově zahájená spolupráce se společností Gefco je důležitou součástí tohoto procesu," uvedl generální ředitel Fordu ČR Jan Laube.

Gefco loni v Česku zvýšilo tržby o pět procent na více než dvě miliardy korun. Ačkoli je společnost spojována především s logistikou v oblasti automobilového průmyslu, loni zaznamenala růst zakázek i v oblastech jako jsou drogistické zboží a oblečení. Celosvětově skupina Gefco zvýšila obrat o 11 procent na čtyři miliardy korun. Čistý zisk vzrostl meziročně o 28 procent na 57 miliónů eur. Koncern PSA Peugeot Citroën v minulém roce prodal 75 procent svého podílu ve skupině Ruským železnicím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků