Hlavní obsah
Ministr financí Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo

Forbes: Andrej Babiš je jediným eurovým miliardářem na Slovensku

Nejbohatším Slovákem zůstal podle slovenské edice časopisu Forbes český ministr financí Andrej Babiš. Majetek rodáka z Bratislavy a majitele skupiny Agrofert časopis ve svém nejnovějším vydání odhadl na 2,37 miliardy eur (64,2 miliardy Kč) oproti loňským 2,04 miliardy eur. Babiš je mezi Slováky podle časopisu jediným eurovým miliardářem.

Ministr financí Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo
Forbes: Andrej Babiš je jediným eurovým miliardářem na Slovensku

V žebříčku nejbohatších Slováků na druhém místě skončil Ivan Chrenko z developerské společnosti HB Reavis, která podniká nejen na Slovensku, ale i v Česku a dalších zemích. Hodnota Chrenkova majetku se podle časopisu proti loňsku zvýšila o 80 miliónů na 730 miliónů eur (19,8 miliardy Kč).

Za ním se umístil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem za 530 miliónů eur (14,3 miliardy Kč). Pořadí na prvních třech místech se proti loňsku nezměnilo.

Žebříček nejbohatších Slováků časopis Forbes letos rozšířil na 15 z předchozích deseti jmen. Jejich majetek ocenil dohromady na téměř 8,5 miliardy eur, což odpovídá více než 11 procentům výkonu slovenské ekonomiky za minulý rok.

Do žebříčku se letos dostala i jedna žena, Mária Blašková, která po zesnulém manželovi zdědila podíly ve skupině Moravia Steel. Jejím hlavním aktivem jsou Třinecké železárny.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků