Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Firma O2 zvýšila v pololetí zisk na 2,55 miliardy korun

Operátor O2 v prvním pololetí zvýšil konsolidovaný čistý zisk o desetinu na 2,55 miliardy korun. Provozní výnosy klesly o necelé jedno procento na 18,22 miliardy Kč, proti loňsku ale jejich pokles zpomalil. Výnosy v segmentu pevných linek se snížily o 1,5 procenta a mobilní služby zaznamenaly pokles o 0,5 procenta, oznámila firma.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Firma O2 zvýšila v pololetí zisk na 2,55 miliardy korun

Počet mobilních zákazníků se snížil o 0,9 procenta na 4,9 miliónu, průměrný měsíční výnos na jednoho se ale zvýšil o dvě koruny na 286 Kč. Datový provoz stoupl o 80 procent a počet klientů využívajících internet v mobilu se zvýšil o 15 procent na 1,67 miliónu. Více než 50 procent telefonů v síti O2 již spadá do kategorie chytrých zařízení a každý čtvrtý podporuje technologii LTE.

Množství internetových přípojek xDSL v pevné síti meziročně kleslo o dvě procenta na 782 tisíc, z toho ale počet rychlejších přípojek VDSL stoupl o 16 procent. Počet uživatelů O2 TV se zvýšil o 14 procent na 247 tisíc.

Počet pevných hlasových linek klesl o 14 procent na 760 tisíc. "Neomezené volání z pevných linek do všech sítí, které nabízíme od začátku roku, si naši zákazníci oblíbili. Svědčí o tom skutečnost, že s novým tarifem volají o 40 procent více, počet odchozích minut do mobilních sítí vzrostl o více než 200 procent," dodal generální ředitel O2 Tomáš Budník.

Vzrostl počet mobilních zákazníků na Slovensku meziročně o sedm procent na 1,84 miliónu. Výnosy slovenské dceřiné firmy rostly o jedno procento na 119 miliónů eur.

Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF s podílem okolo 84 procent. Od O2 se loni oddělil vlastník pevné a mobilní sítě a datových center CETIN.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků