Hlavní obsah
Mirek Topolánek Foto: Michaela Říhová, Právo

Expremiér Topolánek dělá lobbistu pro Slováky

Bývalý premiér Mirek Topolánek pracuje jako konzultant ve slovenské investiční skupině CTY Group. Jeho úkolem je zajistit zakázky zejména v zemích bývalého Sovětského svazu.

Mirek Topolánek Foto: Michaela Říhová, Právo
Expremiér Topolánek dělá lobbistu pro Slováky

„Má na starosti v podstatě investiční příležitosti mimo Česko a Slovensko. Dívá se hodně na Východ, hlavně na Rusko, Ukrajinu a Kazachstán,“ upřesnil předseda představenstva CTY Ondrej Oravec, který si od Topolánka slibuje, že pomůže získat zakázky hlavně ve strojírenství a v petrochemickém průmyslu.

Odměna pro Topolánka je zahalena tajemstvím, dotaz MF Dnes ohledně platu zůstal nezodpovězen.

Skupinu CTY Group vlastní slovenští podnikatelé Juraj Kamarás a Ladislav Krajňák, kteří jsou i spolumajiteli pozemků pod stadionem pražských Bohemians. Skupina zahrnuje vedle výrobce trubek Modřanské potrubní a výrobce obráběcích strojů TOS Čelákovice i CTY Development, která staví v Praze byznysparky, a kolínské Barvy a laky.

Kromě výuky na NF VŠE a shánění zakázek pro chemicko-technologickou firmu VAE Controls by Topolánek rovněž rád uspěl jako kandidát na post šéfa Mezinárodní energetické agentury (IEA). Aby místo dostal, musela by ho Česká republika prosadit jako společného kandidáta EU. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků