Hlavní obsah
Těžební stroje v jednom ze severočeských dolů (Ilustrační foto) Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Elektrárna Opatovice nedostala od pátku uhlí

Elektrárna v Opatovicích, která zásobuje teplem a teplou vodou domácnosti v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi, nedostala už od pátku uhlí od společnosti Czech Coal. Ta tvrdí, že jí firma vlastnící elektrárnu dluží 500 miliónů korun. Ta to odmítá a tvrdí, že všechny závazky uhradila.

Těžební stroje v jednom ze severočeských dolů (Ilustrační foto) Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Elektrárna Opatovice nedostala od pátku uhlí

Czech Coal smlouvu vypověděl v pátek. "Czech Coal přestala dodávat uhlí v plném rozsahu. V současné době jsou dodávky na bodě nula, tedy žádné," uvedl předseda představenstva elektrárny Jan Špringl. Před vypovězením smlouvy činily dodávky asi 6000 tun uhlí denně, což představovalo čtyři vlaky.

Výrobce tepla a elektřiny se chce bránit proti vypovězení smlouvy všemi dostupnými prostředky. Podle předsedy dozorčí rady Mirka Topolánka se chce také obrátit na státní úřady, například na Energetický regulační úřad, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nebo na ministerstvo průmyslu. Vyjednává také o alternativních dodávkách uhlí, konkrétnější zdroje paliva zatím nechtěli představitelé firmy uvést.

Elektrárna v Opatovicích zásobuje teplem a teplou vodou přes 60 000 domácností v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi. Společnost také v regionu dodává teplo institucím či průmyslovým objektům. Ročně elektrárna spálí přes milión tun hnědého uhlí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků