Hlavní obsah
Logo u prodejny Volkswagenu v Hamburku Foto: Fabian Bimmer, Reuters

Dieselgate ceny ojetých aut VW neovlivnil, zatím

Skandál kolem falšování údajů o emisích zatím neměl dopad na ceny ojetých naftových automobilů z koncernu Volkswagen na evropském trhu. Vyplývá to podle agentury Reuters z průzkumu společnosti EurotaxGlass ve 30 evropských zemích. Firma nicméně upozornila, že situace se může v nejbližší době změnit.

Logo u prodejny Volkswagenu v Hamburku Foto: Fabian Bimmer, Reuters
Dieselgate ceny ojetých aut VW neovlivnil, zatím

"Není tu žádný důkaz, že by se ceny modelů ze skupiny Volkswagen dostaly pod tlak," uvedla společnost EurotaxGlass.

"Počítáme však s rizikem výraznějšího sestupného trendu v příštích čtyřech týdnech, jakmile více lidí pochopí plný rozsah aféry," dodala. Upozornila rovněž, že k dosavadnímu omezenému dopadu skandálu na ceny přispěla skutečnost, že prodejci namísto zlevňování raději odkládají prodej a doufají, že se skandál přežene.

Průzkum společnosti EurotaxGlass se uskutečnil v období od 17. září do 9. října. Skandál vypukl 18. září, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) obvinila Volkswagen, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku.

Volkswagen přiznal, že software umožňující manipulovat s testy emisí instaloval do zhruba 11 miliónů naftových aut po celém světě. Skandál se týká rovněž 1,2 miliónu vozů české divize Škoda Auto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků