Hlavní obsah
Mrakodrap na Pankráci Foto: Jan Handrejch, Právo

Developerská společnost ECM je v konkurzu

Developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM), která v minulosti například projektovala a budovala výškové budovy v Praze na Pankráci, je v konkurzu. Rozhodl o tom v pátek Městský soud v Praze poté, co největší skupina věřitelů požádala o stažení reorganizačního plánu. Firma se dlouhodobě potýká s miliardovými dluhy.

Mrakodrap na Pankráci Foto: Jan Handrejch, Právo
Developerská společnost ECM je v konkurzu

O prohlášení konkurzu požádali věřitelé, kteří to s ohledem na stav podniku považují „za jediný možný a vhodný způsob řešení úpadku dlužníka“.

Návrh na reorganizaci předložila loni v srpnu věřitelská společnost Astin Capital Management Limited. Firma, která zastupuje držitele eurových dluhopisů v hodnotě kolem tří miliard korun, ale ve čtvrtek 7. února vzala tento návrh zpět.

Znalecký posudek loni na jaře vyčíslil hodnotu aktiv ECM na 1,2 miliardy korun. Insolvenční správce již dříve uznal pohledávky věřitelů za 2,2 miliardy korun. Celkový objem přihlášených pohledávek v insolvenčním řízení ale činil 9,5 miliardy korun. Přeměnou reorganizace na konkurz přechází oprávnění nakládat s majetkem na insolvenčního správce.

ECM založil v roce 1991 podnikatel Milan Janků. Letos v lednu firma oznámila, že se zbavila akcií společností Epoque-Lancaster a Epoque Hotel, které byly projektovými společnostmi pro výstavbu takzvaných mrakodrapů na Pankrácké pláni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků