Hlavní obsah

ČSA nasadily na lety do New Yorku třetí airbus

Nasazením třetího letounu Airbus A310 zvýšily České aerolinie nabídku letů do New Yorku na deset letů za týden. Novinky o tom informovalo tiskové oddělení aerolinií. "Chceme létat na obě newyorská letiště, protože obě jsou strategickými přestupními místy," informoval tiskový mluvčí ČSA Dan Plovajko.

ČSA nasadily na lety do New Yorku třetí airbus

Národní letecký dopravce nasazením druhého letounu s kapacitou 209 cestujících reaguje na zvýšenou poptávku po letech do americké metropole. Kromě letů na mezinárodní letiště JFK, se letadla ČSA po roce a půl vrací na letiště Newark.

Do New Yorku ČSA létají třemi dálkovými Airbusy. Dvěma typy A310-300 s kapacitou 209 pasažérů a jedním A310-325 s kapacitou 201 lidí. Jeden z prvních dvou airbusů přitom ČSA nasadily začátkem června. Všechny lety ČSA do New Yorku jsou operované v code-share spolupráci s leteckou společností Delta, členem aliance SkyTeam. ČSA navíc mohou díky spolupráci s touto leteckou společností nabídnout spojení na bázi code-share z New Yorku do dalších 14 destinací v USA. Tyto lety jsou již operovány leteckou společností Delta.

Vyjednávání s piloty pokračuje

Vedení Českých aerolinií dnes opět jedná s odboráři o podobě rámcové kolektivní smlouvy na letošní rok. Právu to řekl mluvčí společnosti Dan Plovajko. Kromě rámcové smlouvy má mít osm odborových organizací ještě vlastní samostatné smlouvy s vedením. Tak se obě strany dohodly při kolektivním vyjednávání v noci na úterý, během něhož se na poslední chvíli podařilo zažehnat stávku pilotů a dalšího personálu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků