Hlavní obsah
Coca-Cola v supermarketu v New Yorku Foto: Mark Lennihan, ČTK/AP

Coca-Cole v Česku a na Slovensku loni klesl zisk o 90 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko v loňském roce klesl zisk meziročně o 89 procent na 40,3 milionu korun z předloňských 366 milionů. Loňský rok podle společnosti výrazně poznamenala pandemie covidu-19 a s ní spojená opatření. Například byly zavřené restaurace, hospody, bary, kavárny či kina.

Coca-Cola v supermarketu v New Yorku Foto: Mark Lennihan, ČTK/AP
Coca-Cole v Česku a na Slovensku loni klesl zisk o 90 procent

Tržby firmě v loňském roce klesly o 15,3 procenta na 6,8 miliardy korun.

Mluvčí firmy Patricie Šedivá již dříve uvedla, že konzumace v domácnostech se v době pandemie zvýšila. Pokles způsobený výpadkem konzumace v uzavřených provozech ale toto zvýšení zdaleka nedokázalo kompenzovat.

Navzdory těmto potížím firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích za půl miliardy korun, který nahradí distribuční centrum v Praze – Horních Počernicích.

Firma od roku 2017 investovala v Česku zhruba dvě miliardy korun. V posledních letech šlo mimo jiné o 650 milionů korun do tří linek.

V Praze začala vyrábět pro střední Evropu takzvané rostlinné nápoje pod značkou AdeZ. Desítky milionů korun vložila do sirupárny.

Novým ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrouvou-Nikolićovou, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru.

Konkurenční skupině Kofola loni klesl zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací (EBITDA) o osm procent na 1,03 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků