Hlavní obsah
BMW Logo Foto: BMW

Čistý zisk BMW stoupl o třetinu

Čistý zisk německé automobilky BMW v prvním čtvrtletí vzrostl o 31 procent na 2,15 miliardy eur (57,6 miliardy korun). S dalším růstem počítá automobilka podle čtvrtečního prohlášení i po zbývající část roku, přestože americký automobilový trh se již dostal na svůj vrchol a v Evropě se čeká zpomalení růstu.

BMW Logo Foto: BMW
Čistý zisk BMW stoupl o třetinu

Již minulý měsíc automobilka oznámila, že její hrubý zisk v prvním čtvrtletí stoupl o 27 procent na 3,01 miliardy eur (80,34 miliardy korun) a tržby o 12 procent na 23,5 miliardy eur (629,35 miliardy korun). Z toho tržby v automobilovém segmentu se zvýšily o deset procent na 20,69 miliardy eur (554,1 miliardy korun).

Prodej aut v prvním čtvrtletí vzrostl o 5,3 procenta na rekordních 587 237 vozů. BMW vlastní i značky Mini a Rolls-Royce. [celá zpráva] Prodej motocyklů se zvýšil o 5,5 procenta na 35 636.

K růstu zisku přispělo i zhodnocení podílu BMW v mapové službě HERE po zprávě, že 15 procent této firmy koupil americký výrobce polovodičů Intel. Hodnota podílu BMW v HERE, kterou spoluvlastní další německé automobilky Daimler a Volkswagen, se tím zvýšila o 183 milionů eur.

BMW potvrdilo svůj cíl na celý letošní rok, ve kterém počítá s mírným růstem zisku automobilové divize a prodejem aut, který bude opět rekordní. Letos a příští rok chce dodat na trhy zhruba 40 nových či modernizovaných modelů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků