Hlavní obsah
Pavla Kysilku (na snímku z dubna 2015) v čele České spořitelny od ledna příštího roku vystřídá nynější šéf drobného bankovnictví spořitelny Tomáš Salomon. Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Česká spořitelna mění šéfa. Kysilka na konci roku odchází

Pavla Kysilku v čele České spořitelny od ledna příštího roku vystřídá nynější šéf drobného bankovnictví spořitelny Tomáš Salomon (49). Kysilka z funkce předsedy představenstva odejde po pěti letech. V pondělí to sdělila Česká spořitelna, která je největší tuzemskou bankou podle počtu klientů.

Pavla Kysilku (na snímku z dubna 2015) v čele České spořitelny od ledna příštího roku vystřídá nynější šéf drobného bankovnictví spořitelny Tomáš Salomon. Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Česká spořitelna mění šéfa. Kysilka na konci roku odchází

Kysilka své rozhodnutí skončit ve funkci oznámil na začátku prázdnin předsedovi dozorčí rady spořitelny Jacku Stackovi, uvedla banka. V České spořitelně a mateřské Erste Bank působil celkem 17 let.

Kysilka uvedl, že se chce naplno věnovat svým novým projektům.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Salomon se letos v lednu stal novým členem představenstva České spořitelny a ve vedení drobného bankovnictví nahradil Jiřího Škorvagu. Do České spořitelny přišel ze sesterské Slovenské sporiteľny, kde byl po dva roky v představenstvu rovněž odpovědný za drobnou klientelu.

Zkušenosti sbíral na Slovensku

Salomon je absolventem fakulty ekonomiky služeb a cestovního ruchu vysoké školy ekonomické v Bratislavě. Bankovní kariéru zahájil v roce 1997 v GE Capital Multiservis, kde v závěru působil jako předseda představenstva a generální ředitel.

V roce 2000 byl jmenován ředitelem drobného bankovnictví a členem představenstva GE Capital Bank s odpovědností za obchod a marketing.

Tomáš Salomon na snímku z roku 2013

Foto: spořitelna Česká, ČTK

V letech 2004 až 2007 byl Salomon generálním ředitelem a předsedou představenstva slovenské Poštové banky. V následujících pěti letech se věnoval privátním investičním projektům a inicioval vznik platformy pro mobilní platby v České republice, když se podílel na založení společnosti Mopet CZ. Zde působil jako člen představenstva a generální ředitel. Ve Slovenské sporiteľne začal pracovat předloni.

Řídil dělení čs. měny

Kysilka vede Českou spořitelnu od ledna 2011. Ve funkci tehdy střídal Rakušana Gernota Mittendorfera, který po třech a půl letech přešel do představenstva mateřské Erste Group.

V 90. letech zastával Kysilka různé funkce až po post výkonného guvernéra v České národní bance, kde také řídil rozdělení československé měny v roce 1993. Jako expert Mezinárodního měnového fondu (MMF) se ve druhé polovině 90. let podílel na zavedení národních měn v řadě východoevropských zemí.

Konsolidovaný čistý zisk České spořitelny v pololetí klesl meziročně o 5,9 procenta na 7,3 miliardy korun. Banka uvedla, že za snížením je zaúčtování rezervy. Česká spořitelna měla ke konci června víc než pět miliónů klientů a zhruba 10 500 zaměstnanců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků